Geri Dönüşüm

Geri Dönüşüm

Hurda Metallerin kimyasal ve fiziksel işleme tabi tutulmadan ekonomiye kazandırılmasına Geri Dönüşüm (Recycle) denir. Geri dönüşümde ürün/materyal in özünde aynı kalarak dönüşümlü olarak kullanılması sağlanır. Firmamız bölgede farklı sektörler arası geri dönüşüm akışını sağlamış ve hala bu konuda hizmet vermeye devam etmektedir.

Geri Kazanım

Hurda Metallerin fiziksel ve/veya kimyasal işlemlerden geçirildikten sonra ikinci hammadde olarak üretim sürecine sokulmasına ise Geri Kazanım (Recovery) denilmektedir. Geri kazanımda madde hammadde kaynağı olarak elde edilir ve başka ürünler olmak üzere hammadde girdisi olarak kullanılır. AYYILDIZ GERİ DÖNÜŞÜM 25 yılı aşkın süredir bölgesinde Metal hurda toplama ile geri kazanım faaliyeti yapmaktadır.

Geri Dönüşüm ve Kazanımın Fayda ve Sebebi

Geri dönüşüm, doğal kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını sağlayacak, gelecek kuşaklara potansiyel kaynakların mümkün olabilen en fazla miktarım bırakabilecek önemli katı bir atık yönetim biçimidir.

Geri dönüşüm bir enerji tasarrufu türüdür. Hammaddenin azalması ve doğal kaynakların hızla tükenmesi sonucunda ekonomik problemler ortaya çıkabilecek ve işte bu noktada geri dönüşümün ekonomi üzerinde olumlu etkisi görülecektir.

Geri dönüşüm sonucu yeniden hammadde olarak kazanımı sağlanan en önemli ürünlerden biriside metal hurdalarıdır.

Metal Hurda Rakamlarımız

Tesiste tüm Türkiye'den gelen hurda metal nitelikli atıklar toplanır. Tesise getirilip toplanan bu hurdalar sınıflandırılarak tekrar geri dönüşüm işlemlerine tabi tutulur.

0

Mutlu Tedarikçi

0

Memnun Haddane

0

Ton Stok Kapasitesi

0

Deneyimli Personel